Odblask to nie obciach

Bądźmy widoczni na drodze, dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Odblask to nie obciach – bądź z nami w Uranii i odbierz swój odblask! Takim hasłem siatkarze z Indykpolu AZS Olsztyn zapraszają na najbliższy mecz. Cała akcja ma jednak pozytywny wydźwięk społeczny i dedykowana jest głównie najmłodszym uczestnikom ruchu ulicznego. Jesienna szaruga, mgła, opady deszczu i śniegu czy szybko zapadający zmrok, wpływają na słabą widoczność pieszych dla kierowców. Bezpieczeństwo dzieci na drodze to priorytet.

Akcję „Odblask to nie obciach”, objęliśmy swoim patronatem i aktywnie się w nią zaangażowaliśmy. Działania realizujemy wspólnie z Indykpolem AZS oraz Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie. W tym celu przygotowany został materiał wideo, w którym rozgrywający Paweł Woicki, wraz ze swoim synem Mateuszem, zachęcają do noszenia odblasków, aby zwiększyć widoczność dzieci podczas drogi do szkoły i z powrotem.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie mecz Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin, który odbędzie się w najbliższą środę, 27 listopada w Hali Urania o godz. 18.00. Dla najmłodszych kibiców Indykpolu AZS, uczniów szkół, przygotowaliśmy specjalne worki odblaskowe, które w dniu meczu zostaną rozdane przez policjantów. Podczas prezentacji drużyn, siatkarze wystąpią w specjalnych kamizelkach odblaskowych. Pojawi się także informacja przybliżająca cel akcji, a między setami odbędzie się konkurs z nagrodami. Wszystko po to, aby pokonać stereotypy i wypromować nawyk noszenia odblasków.

Zobacz materiał wideo: Bądźmy widoczni na drodze, dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Przejdź do paska narzędzi