mistrzostwa mechanikow grupa dbk

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Grupy DBK

Na początku kwietnia podczas Poznań Motor Show odbędą się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Do grona partnerów dołączyła Grupa DBK, której eksperci podzielą się z uczestnikami ekspercką i praktyczną wiedzą z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych.

Mistrzostwa Mechaników z roku na rok przyciągają coraz więcej praktyków z branży, którzy chcą wykazać się wiedzą i umiejętnościami, a przy okazji zdobyć nie tylko kolejne doświadczenie, lecz również tytuły cenione przez potencjalnych pracodawców. Szczególnie doceniany jest poziom merytoryczny, który rośnie z każdym rokiem – m.in. dzięki zaangażowaniu największych firm w branży oraz osób, które umiejętnie konfrontują teorię z praktyką. Do takich bez wątpienia należą eksperci Grupy DBK, którzy podzielą się doświadczeniem i ciekawostkami z uczestnikami w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. W tym roku pracownicy punktów DBK Truck Center położą szczególny nacisk na aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu.

Samochody ciężarowe pokonują tysiące kilometrów, a przy tym pracują z ogromnym obciążeniem towarów, które przewożą. Nie ma tu więc mowy o pobłażliwym traktowaniu usterek, stanu układu hamulcowego czy opon. Samochód musi dojechać do punktu docelowego na czas, bo każde opóźnienie to straty dla firmy. Dlatego chcemy uczulić młodych mechaników, którzy w przyszłości będą serwisować pojazdy ciężarowe, by dokładnie diagnozowali je nawet przy okazji napraw drobnych usterek. Dobry mechanik powinien ocenić kilka podstawowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo i przekazać klientowi informacje o konieczności eliminacji ewentualnych braków. Aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu powinno być podstawą pracy każdego warsztatu. – wyjaśnia Marcin Żaak, Koordynator Stacji Kontroli Pojazdów w Grupie DBK.

Eksperci Grupy DBK ponadto przygotują konkurencje praktyczne dla uczestników XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

– Dzięki Grupie DBK, która specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, ale także obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych, młodzi mechanicy będą mieli szansę uzupełnić swoje wiadomości o ekspercką wiedzę, dopytać o nurtujące ich kwestie i poznać pracę profesjonalnego warsztatu pojazdów ciężarowych. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje, kiedy wejdą na rynek pracy. – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Ubiegłoroczne eliminacje Mistrzostw Mechaników zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski, a w ścisłym finale znaleźli się nasi praktykanci ze szczecińskiego serwisu Grupy DBK.

W poniedziałek 14 lutego 2022 r. o godz. 9:30 odbyła się konferencja prasowa (online), która oficjalnie rozpoczęła XI edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i trzymamy kciuki za wszystkich młodych mechaników!

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK?
Czytaj więcej >>

mistrzostwa mechanikow grupa dbk plakat

Przejdź do paska narzędzi