transport logistic KOGEL

Na najbliższych targach Transport Logistic, które potrwają od 9 do 12 maja w Monachium, niemiecka marka zaprezentuje naczepę Kögel Euro Trailer Mega Rail, system telematyki Kögel Telematics oraz nową oś do naczep Kögel Trailer Axle (KTA).

W Atrium, przy Wejściu Wschodnim, Kögel zaprezentuje naczepę Mega przedłużoną o 1,3 metra – Euro Trailer Mega Rail z wyposażeniem RoRo. Naczepa ta ma pojemność ładunkową wynoszącą ok. 111 m3 i może pomieścić łącznie 37 europalet. Dzięki temu ma ona o cztery miejsca paletowe więcej niż standardowa naczepa typu Mega. Wynikają z tego rozmaite korzyści ekologiczne i ekonomiczne: oszczędność do dziesięciu procent paliwa, emisja CO2 mniejsza nawet do dziesięciu procent, multimodalność i uniwersalne dopuszczenie do ruchu publicznego. Dzięki nowym wymaganiom prawnym w Niemczech, ta przedłużona naczepa Mega może być stosowana również w transporcie intermodalnym.

Na stoisku zaprezentowana będzie również naczepa Kögel Lightplus, w której rama i zabudowa zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem ładowności i wagi. Dzięki nowym profilom zewnętrznym możliwe jest zamocowanie ładunku w obrzeżu ramy Vario-Fix, również w przypadku opcjonalnie zastosowanych burt. W połączeniu z podnoszonym dachem, w nowej zabudowie kłonice narożne z przodu i z tyłu są o wiele węższe, niż dotychczas. Skutkuje to obniżeniem wagi oraz dodatkowo ułatwia boczny załadunek i rozładunek.

Od początku kwietnia oś KTA do naczep Kögel jest montowana seryjnie w wielu modelach Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool – PurFerro quality, Kögel Box, i w różnych powoziach. Oś naczepowa Kögel – KTA – ma praktyczną koncepcję: Oś oraz półresor zabezpiecza klamra zaciskowa skręconą dwoma strzemionami. Belka osi jest przytrzymywana od góry półresorem, a od dołu obejmą mocującą. W celu zapewnienia łatwości naprawy półresor oraz belkę osi można wymieniać oddzielnie.

Kögel stworzył własny system telematyczny przeznaczony specjalnie do naczep tej firmy. W ten sposób klienci Kögel mogą korzystać z nowoczesnego systemu dającego dostęp w czasie rzeczywistym do danych lokalizacyjnych, chłodzenia oraz układów EBS przyczep lub naczep dzięki przejrzystemu, intuicyjnemu i łatwemu w obsłudze portalowi internetowemu Kögel. Zupełną nowością jest możliwość wglądu do tych danych przez aplikację Kögel Telematics dostępną dla telefonów i tabletów z systemem iOS. Nowa aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od dnia rozpoczęcia targów, wkrótce także wersja dla systemu Android.

Wyszukaj serwis

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Przejdź do paska narzędzi