transport logistic KOGEL

Na najbliższych targach Transport Logistic, które potrwają od 9 do 12 maja w Monachium, niemiecka marka zaprezentuje naczepę Kögel Euro Trailer Mega Rail, system telematyki Kögel Telematics oraz nową oś do naczep Kögel Trailer Axle (KTA).

W Atrium, przy Wejściu Wschodnim, Kögel zaprezentuje naczepę Mega przedłużoną o 1,3 metra – Euro Trailer Mega Rail z wyposażeniem RoRo. Naczepa ta ma pojemność ładunkową wynoszącą ok. 111 m3 i może pomieścić łącznie 37 europalet. Dzięki temu ma ona o cztery miejsca paletowe więcej niż standardowa naczepa typu Mega. Wynikają z tego rozmaite korzyści ekologiczne i ekonomiczne: oszczędność do dziesięciu procent paliwa, emisja CO2 mniejsza nawet do dziesięciu procent, multimodalność i uniwersalne dopuszczenie do ruchu publicznego. Dzięki nowym wymaganiom prawnym w Niemczech, ta przedłużona naczepa Mega może być stosowana również w transporcie intermodalnym.

Na stoisku zaprezentowana będzie również naczepa Kögel Lightplus, w której rama i zabudowa zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem ładowności i wagi. Dzięki nowym profilom zewnętrznym możliwe jest zamocowanie ładunku w obrzeżu ramy Vario-Fix, również w przypadku opcjonalnie zastosowanych burt. W połączeniu z podnoszonym dachem, w nowej zabudowie kłonice narożne z przodu i z tyłu są o wiele węższe, niż dotychczas. Skutkuje to obniżeniem wagi oraz dodatkowo ułatwia boczny załadunek i rozładunek.

Od początku kwietnia oś KTA do naczep Kögel jest montowana seryjnie w wielu modelach Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool – PurFerro quality, Kögel Box, i w różnych powoziach. Oś naczepowa Kögel – KTA – ma praktyczną koncepcję: Oś oraz półresor zabezpiecza klamra zaciskowa skręconą dwoma strzemionami. Belka osi jest przytrzymywana od góry półresorem, a od dołu obejmą mocującą. W celu zapewnienia łatwości naprawy półresor oraz belkę osi można wymieniać oddzielnie.

Kögel stworzył własny system telematyczny przeznaczony specjalnie do naczep tej firmy. W ten sposób klienci Kögel mogą korzystać z nowoczesnego systemu dającego dostęp w czasie rzeczywistym do danych lokalizacyjnych, chłodzenia oraz układów EBS przyczep lub naczep dzięki przejrzystemu, intuicyjnemu i łatwemu w obsłudze portalowi internetowemu Kögel. Zupełną nowością jest możliwość wglądu do tych danych przez aplikację Kögel Telematics dostępną dla telefonów i tabletów z systemem iOS. Nowa aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od dnia rozpoczęcia targów, wkrótce także wersja dla systemu Android.

Przejdź do paska narzędzi