wynajem pojazdów ciężarowych i przyczep Kogel

Wkrótce w ramach rekordowego zamówienia do floty DBK Rental trafi ponad 1000 nowych fabrycznie naczep niemieckiego producenta – 900 naczep Kögel Cargo i 200 naczep Kögel Mega.

DBK Rental to wynajem pojazdów użytkowych realizowany przez Grupę DBK. Dostępna flota do wynajmu krótko- i długoterminowego to ponad 1500 pojazdów ciężarowych, w tym ciągniki siodłowe marki DAF, IVECO i MAN oraz naczepy marki Kögel i Schmitz Cargobull – kurtynowe, chłodnie, wielkoprzestrzenne i podkontenerowe. Usługa DBK Rental zapewnia kompleksową opiekę nad pojazdami klientów obejmującą pełną administrację, koordynację napraw i przeglądów w kraju i za grani­cą, a także serwis ogumienia, czy pojazdy zastępcze w przypadku awarii.

 – Od samego początku, kiedy zostaliśmy generalnym importerem naczep Kögel, współpraca w zakresie budowy floty DBK Rental jest dla nas priorytetem. Zamówienie ponad 1100 naczep na rok 2017 pokazuje, że naczepy Kögel na polskim rynku należą do jednych z najlepszych, a marka DBK Rental chce w tym roku zbudować swoją bazę na sprawdzonym i dobrym produkcie – mówi Jacek Portalski, wiceprezes spółki Eurotrailer należącej do Grupy DBK, wyłącznego dystrybutora naczep Koegel w Polsce.

Naczepy Kögel Cargo z wyposażeniem podstawowym cechują się niskimi kosztami eksploatacji i wysoką jakością wykonania. Zabezpieczenie ładunku uzyskiwane jest dzięki zastosowaniu perforowanej zewnętrznej ramy stalowej typu Vario-Fix z 13 parami zaczepów, z których każdy posiada wytrzymałość na siłę rozciągającą o wartości 2000 kg. Nadwozie spełnia wymagania wytrzymałościowe odnośnie zabudów wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy zwartym załadunku. Dzięki standardowej plandece dachowej Kögel Integral, po otwarciu dachu z naczepy nie zwisają pasy, gdyż są one połączone z plandeką dachową. W ten sposób wyklucza się możliwość zahaczenia o pasy przy załadunku i rozładunku. Ochronę przed najechaniem wózkiem widłowym stanowi poprzeczny kątownik ze stali przechodzący przez całą szerokość, jak również zabezpieczenie z krzywką blokującą znajdujące się na środku płyty osłaniającej ramę. Dalszym wyposażeniem indywidualnym jest pięć par szczelin mocujących przy kłonicach narożnych z tyłu, dopasowane uchwyty zaciskowe z uchami, listwa przeciwdeszczowa przy rozpórce końcowej, linka plandeki z dwoma uchwytami na ściance przedniej i wiele więcej.

Naczepy Mega od firmy Kögel nadają się do standardowych zadań oraz transportów wielkogabarytowych. Wysokość wewnętrzna wynosząca trzy metry czyni te naczepy idealnymi narzędziami dla przewoźników z branży motoryzacyjnej, wykonujących transporty „just-in-time”. Hydrauliczny mechanizm podnoszenia dachu wchodzący w skład seryjnego wyposażenia naczepy umożliwia załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet. Zwiększa to boczną i tylną wysokość przeładunku do ponad trzech metrów. Standardowa, zintegrowana plandeka dachowa Kögel dodatkowo ułatwia manipulację ładunkami przy otwartym dachu. Dzięki zastosowaniu pasów zintegrowanych z plandeką dachową, luźno zwisające pasy transportowe należą już do przeszłości. Tym samym wyeliminowana została możliwość zahaczenia pasów o ładunek. Dodatkowo naczepy Mega posiadają certyfikat zgodności z DIN EN 12642 Code XL.

Więcej o DBK Rental: https://grupadbk.com/uslugi/wynajem/wynajem-krotkoterminowy-i-dlugoterminowy/

Więcej o naczepach Kögel Cargo: https://grupadbk.com/autoryzacje/kogel/kogel-pojazdy/kogel-cargo/

Więcej o naczepach Kögel Mega: https://grupadbk.com/autoryzacje/kogel/kogel-pojazdy/kogel-mega/

Przejdź do paska narzędzi