Tanker_Charlier_Second_Life_LAG Trailers

Firma Charlier & Sons z Belgii powierzyła ostatnio LAG Service w Bree, głównej fabryce LAG, swoją przestarzałą cysternę do przewozu wina. Producent cystern odnowił ją oraz dokonał szereg ulepszeń, aby jeszcze bardziej zoptymalizować codzienny transport trunku.

Niezwykłe specyfikacje

Przewoźnik z Overijse zakupił cysternę w 1980 roku w celu transportowania wina. Aby zaspokoić konkretne potrzeby związane z tego rodzaju transportem, cysterna o pojemności 25 000 litrów została wyposażona w nie mniej jak 17 przedziałów.

Drugie życie

Podczas gdy wino im starsze tym lepsze, nie można powiedzieć tego samego o cysternach. Nie powstrzymało to jednak firmy transportu międzynarodowego Charlier & Sons przed wprowadzeniem swojej 37-letniej cysterny do przewozu wina. LAG Trailers dało temu pojazdowi drugie życie, dzięki czemu może on ponownie konkurować z nowoczesnymi przyczepami cysternami.

Cysterna posiadała 2 osie zawieszenia na resorach piórowych, jak to miało miejsce w latach ’80. Ograniczyło to maksymalną dozwoloną masę do 32 000 kilogramów. Z tego powodu LAG Service zastąpił podwozie nowymi 3 osiami. Podwozie to posiada nowy numer podwozia oraz maksymalną dozwoloną masę w wysokości 39 000 kg. Kilka przedziałów, które kierowca pozostawiał nieużywanymi w celu uniknięcia przeciążenia, firma może dzisiaj w pełni załadować we Francji.

Odnowionych zostało 17 rur odprowadzających dla największej części przy jednoczesnym wykazaniu większej użyteczności. Dla bezpieczeństwa do górnej konstrukcji dodany został również nowy chodnik ze składaną barierką.

Cysterna LAG w nowej odsłonie gwarantuje niezawodny transport na następne 37 lat!

Przejdź do paska narzędzi