Grupa DBK na Noworocznej Konferencji Przewoźników Podlasia | DBK Group

Grupa DBK na Noworocznej Konferencji Przewoźników Podlasia

Noworoczna Konferencja Przewoźników Podlasia to cykliczne spotkanie branży transportowej, organizowane przez Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia w Białymstoku. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 16–17 stycznia 2026 roku w Hotelu Białowieskim w Białowieży i zgromadziła przewoźników, firmy usługowe oraz wystawców z rynku TSL. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele naszego oddziału w Białymstoku.

Pierwszy dzień konferencji upłynął pod znakiem rozmów biznesowych i networkingu. Uczestnicy mieli przestrzeń na spotkania bilateralne, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z wystawcami. Część merytoryczna była mocno osadzona w realiach i dotyczyła tematów, które dziś najbardziej wpływają na codzienne funkcjonowanie firm transportowych.

Tematy, które zdominowały dyskusje

W programie znalazły się wątki szczególnie istotne z perspektywy przewoźników:

  • zasady pozyskiwania dofinansowań ARiMR na obowiązkową wymianę tachografów w ramach pomocy de minimis, wraz z praktycznymi wyzwaniami dotyczącymi rejestracji wniosków oraz obowiązku utrzymania pojazdu przez 36 miesięcy od wymiany urządzenia
  • przewlekłe procedury legalizacji pobytu i pracy kierowców będących cudzoziemcami, w tym długie terminy uzyskiwania kart pobytu oraz trudności związane z obsługą systemów elektronicznych i procedur wizowych
  • skutki przedłużenia obowiązywania umowy UE–Ukraina do 31 marca 2027 roku i wynikające z tego obawy o presję konkurencyjną oraz destabilizację rynku

Ważnym elementem spotkania był również głos zaproszonych gości reprezentujących instytucje i organizacje branżowe. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji publicznej oraz środowiska transportowego, a Partnerem Strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie. Podczas dyskusji poruszono kwestie związane z procedurami dotyczącymi kart pobytu, które wymagają wielostronnych konsultacji, a także przedstawiono odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury na część problemów zgłaszanych przez przewoźników.

Obecność Grupy DBK

Konferencja była dla nas kolejną okazją do rozmów o potrzebach firm transportowych i wyzwaniach, z jakimi mierzą się na rynku. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy ofertę Grupy DBK, w tym propozycje przygotowane w ramach wyprzedaży rocznika 2025. Bezpośrednie rozmowy z uczestnikami potwierdziły, że branża oczekuje konkretnych rozwiązań, przejrzystych zasad i partnerów, którzy rozumieją realia transportu.

Podziękowania

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przewoźników Podlasia za zaproszenie oraz organizację wydarzenia, które stworzyło przestrzeń do merytorycznej wymiany doświadczeń i budowania relacji w branży. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego spotkania i zaprezentować rozwiązania wspierające rozwój transportu w Polsce i Europie.

Przejdź do paska narzędzi