Firma odpowiedzialna społecznie

Podczas finałów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Grupa DBK jako Partner Wydarzenia, sprawdzała wiedzę uczestników w kategoriach Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych i Mechanik Zawodowy. Przygotowaliśmy podręcznik ułatwiający pracę mechanikom, a pytania zostały przygotowane także na podstawie materiału szkoleniowego zamieszczonego w Akademii Młodego Mechanika. Ci, poświęcili wcześniej czas na naukę, poradzili sobie najlepiej z tym zadaniem.

W oparciu o Podręcznik Młodego Mechanika, przygotowaliśmy zestaw pytań do testów kwalifikacyjnych, z którym zmierzyli się uczestnicy półfinałów. Podczas konkurencji dla kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych i Mechanik Zawodowy, na stanowisku Grupy DBK, nasz zespół weryfikował wiedzę teoretyczną i praktyczną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych. Istotne było dla nas to, czy taki młody motopasjonata potrafi nie tylko wymienić elementy hydraulicznego układu hamulcowego czy podzielić skrzynie biegów ze względu na sposób sterowania. Ważne było przede wszystkim to, czy potrafi wyjaśnić zastosowanie poszczególnych mechanizmów w pojazdach ciężarowych, jak na przykład mechanizm różnicowy, o który pytaliśmy egzaminowane przez nas drużyny.  – powiedział Marcin Żaak, Koordynator Stacji Kontroli Pojazdów i Punktów Tachografów w Grupie DBK.

Podczas finałów, z rąk Adriana Dekowskiego, Prezesa V8Team, Organizatora Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, otrzymaliśmy wyróżnienie dla Grupy DBK  jako firmy odpowiedzialnej społecznie, za wkład edukacyjny i ekspercki włożony w przygotowanie tegorocznej edycji mistrzostw.

Dziękujemy za otrzymane wyróżnienie, jesteśmy z niego bardzo dumni. Nasi eksperci to osoby aktywnie związane z serwisem, to nauczyciele zawodu, którzy od wielu już lat szkolą przyszłych młodych mechaników, wyposażają ich w fachową wiedzę i pomagają w rozwijaniu pasji. Nasi praktykanci na co dzień zdobywają doświadczenie w autoryzowanych serwisach Grupy DBK, uczą się zawodu od najlepszych mechaników w branży oraz pracują ze światowymi markami producentów pojazdów i rozwiązań dla branży transportowej, jak m.in.: DAF, IVECO, MAN, KÖGEL oraz wieloma innymi, co przynosi efekty – powiedziała Anna Kolecko, Specjalista ds. Komunikacji i PR w Grupie DBK.

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK?
Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi