Już w najbliższą sobotę odbędzie się ostatni bieg City Trail w Olsztynie, a wraz z nim bardzo ważna akcja – Dzień Dawcy Szpiku organizowany przez fundację DKMS dla p. Krystyny, Mamy jednej z naszych koleżanek. Poniżej znajdziecie szczegóły akcji – zapraszamy Was do udziału!

DKMS to fundacja, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Jedną z takich osób jest p. Krystyna z Olsztyna, Mama naszej koleżanki. Pani Krystyna cierpi na chorobę nowotworową, która wymaga przeszczepu szpiku i wciąż szuka swojego bliźniaka genetycznego, który mógłby przekazać swoje komórki macierzyste.

Jak można pomóc? Zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych i w ten sposób pomóc p. Krystynie lub innym osobom, które czekają na przeszczep.

Już w najbliższą sobotę będzie taka możliwość podczas biegu City Trail, gdzie startuje nasza drużyna w ramach akcji „Grupa DBK w biegu”. W czerwonym namiocie DKMS już od godz. 8:30 będzie można zarejestrować się i zostać oficjalnym dawcą. Rejestracja potrwa do końca imprezy City Trail (czyli do około godz. 12:00).

Więcej o fundacji DKMS, o tym jak zostać dawcą i na czym to polega, przeczytacie na stronie DKMS zostań dawcą.

I Ty możesz uratować komuś życie! Przyjdź w najbliższą sobotę nad Jezioro Długie podczas biegu City Trail i zarejestruj się w bazie

Przejdź do paska narzędzi