DAF XF z przebiegiem 2 mln km Muśko Team

Jak dbasz tak masz? Prawda czy wyświechtany frazes? DAF XF użytkowany przez firmę Muśko Team potwierdza, że właściwa eksploatacja ma znaczenie.

Ten egzemplarz pracuje w białostockiej firmie nieprzerwanie od 2007 roku, kiedy to trafił do niej jako nowy pojazd. I od tego czasu, praktycznie bezawaryjnie przejechał 2 MILIONY kilometrów. Co ciekawe, jego zadaniem jest wożenie kontenerów firm logistycznych po Polsce, więc ten imponujący przebieg został „natrzaskany” wyłącznie na naszych drogach.

Nie mamy takiej zasady, że musimy wymienić ciągnik co 3, 5 czy 6 lat. Naszemu kierowcy ten samochód cały czas bardzo odpowiada, a dodatkowo jeździ niezawodnie, więc nie chcieliśmy się go pozbywać. Nawet wtryskiwaczy jeszcze w nim nie wymienialiśmy – mówi Marek Muśko.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że tym egzemplarzem od nowości jeździ wyłącznie jeden kierowca – Pan Mariusz. – Staram się dbać o ten samochód, a on odwdzięcza mi się niezawodnością. Nigdy nie zatrzymał się w trasie. Dlatego go lubię i nie chciałem na razie niczego nowszego – mówi Mariusz.

W drodze do rekordowego przebiegu XF-em opiekował się serwis Grupy DBK w Białymstoku. Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że ten DAF jeszcze długo posłuży zadowolonym użytkownikom. Postaramy się o to!

O DAF XF 105 z przebiegiem 2 mln km u pierwszego właściciela przeczytasz także w artykule na stronie www.40ton.net

Masz takiego DAFa we flocie? Zakupiłeś bądź serwisujesz go w Grupie DBK? Chętnie o tym napiszemy!

Przejdź do paska narzędzi