Strażacki DAF XF

Grupa DBK dostarczyła nowy ciągnik siodłowy do Państwowej Straży Pożarnej. Wybór padł na sprawdzony niezawodny model pojazdu marki DAF XF 480 Super Space Cab, konfigurowany pod zamówienie i specyfikę pracy.

DAF XF 480 SSC ciągnik siodłowy do PSP jako pojazd uprzywilejowany w ruchu drogowym wyposażony został w sygnały świetlne i akustyczne, radiostacje, radiotelefony, latarki, ładowarki, dodatkowe zasilanie elektryczne 230V. Ponadto posiada dodatkowe zasilanie wysoko prądowe oraz integralny układ prostowniczy do ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła zasilania ~230 V oraz sprężonego powietrza do uzupełniania układu pneumatycznego samochodu z sieci stacjonarnej. Do tego system kamer bocznych oraz tylnych, system czujników ultradźwiękowych z przodu pojazdu. Samochód ma przypisane 2 naczepy: niskopodwoziową rozsuwaną i standardową naczepę typu firana o wysokości około 4,0 m – do której idealnie pasuje taka kabina bez konieczności montażu regulowanego spoilera. Samochód jest w dyspozycji w Centralnym Obwodzie Operacyjnym i służy do działań transportowych i operacyjnych na terenie całego kraju – stąd wybór wygodnej kabiny. Pojazd został objęty kontraktem serwisowy Full Care, czyli pełną opieką autoryzowanego serwisu Grupy DBK.

Specjalistyczna konfiguracja pojazdu została opracowana przez Konrada Misia, eksperta w dziedzinie pojazdów specjalistycznych w Grupie DBK, który pilotował projekt strażackiego DAF-a XF. Pojazd na co dzień jest pod opieką Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim. Gratulujemy wyboru!

Potrzebujesz pojazdu do zadań specjalnych?

Przejdź do paska narzędzi