nowa generacja modeli daf xg i xg+

NOWA GENERACJA MODELI XG I XG+

Oprócz modelu XF, DAF wprowadza również modele XG i XG+, tworząc nowy segment rynku pojazdów najwyższej klasy, który w maksymalnym zakresie wykorzystuje nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów.

Oba modele flagowe, oprócz wydłużonego o 160 mm przodu, cechuje dodatkowe 330 mm długości tylnej części kabiny, która zapewnia niezrównaną przestrzeń do pracy, życia i snu. Półpłaska podłoga zapewnia optymalne połączenie łatwego wejścia z zaledwie 3 stopniami i doskonałej pozycji siedzenia, która gwarantuje świetną widoczność.

Wnętrze kabiny DAF XG ma wysokość od 1980 do 2105 mm, a dzięki wydłużeniu z tyłu zapewnia również ogromną przestrzeń użytkową.

Nowy model XG+ przewyższa wszystkie dostępne na rynku pojazdy ciężarowe pod względem wielkości wnętrza. Wysokość dachu została jeszcze bardziej zwiększona, dochodząc do imponującej wartości 2220 mm. XG+ to prawdziwy model najwyższej klasy, oferujący niespotykany komfort życia i przestronność, wyjątkowe w skali całej branży. Objętość kabiny DAF XG+ wynosi 12,5 m3. To 14 proc. więcej niż w przypadku stawianej za wzór kabiny Super Space Cab, dostępnej w poprzedniej generacji XF-a.

WYMIARY DAF XG

Nowy DAF XG - wymiary

WYMIARY DAF XG+

Nowy DAF XG+ - wymiary
Przejdź do paska narzędzi