DAF XF Euro 6

Opis ogólny modelu

Indywidualne dopasowanie do Twoich potrzeb! DAF XF Euro 6 to najlepsza ciężarówka dla przedsiębiorcy transportowego.

DAF XF Euro 6 – Opis ogólny modelu

Nowy model XF to wzór do naśladowania w branży długodystansowego transportu drogowego. Został stworzony z myślą o maksymalnej wydajności transportu. Może zostać wyposażony w całkowicie nowy silnik PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 l lub silnik PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l, oba zgodne z normą Euro 6. Ma całkowicie nowe podwozie, a także nowy, atrakcyjny wygląd zewnętrzny i zmodernizowane wnętrze. Serwis DAF świadczy usługi na wysokim poziomie. Model XF to najlepsze rozwiązanie zarówno dla firm, jak i kierowców.

Nowe silniki Euro 6 PACCAR MX-13 i MX-11

 • Najwyższa niezawodność i trwałość
 • Wysokie osiągi
 • Niskie zużycie paliwa

Masa zoptymalizowana pod kątem maksymalnej ładowności

 • Masa całkowita większa tylko o niecałe 90 kg

Całkowicie nowe podwozie

 • Logiczne rozmieszczenie podzespołów
 • Pojemność zbiorników paliwa do 1500 l (dla poprzedniego modelu Daf XF 105 pojemność zbiornika paliwa była mniejsza)
 • Nowa kabina oraz zawieszenie osi zapewniające doskonałą stabilność pojazdu

Niskie koszty eksploatacji

 • Przeglądy nawet co 150 000 km
 • Nacisk na wysoką wytrzymałość
 • Doskonałe chłodzenie i zoptymalizowany przepływ powietrza
 • Skrzynie biegów AS-Tronic z funkcjami EcoRoll i Fast Shift – tak jak skrzynia biegów Daf XF 105 skrzynia manualna jest przekładnią szesnastobiegową, natomiast automatyczna – z dwunastobiegową
 • Nowe przełożenia tylnej osi i przekładni zębatej
 • Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w system Driver Performance Assistant

Najlepsza ciężarówka dla kierowcy

 • Nowe fotele, kierownica, deska rozdzielcza z wyświetlaczem, a także przełączniki i uchwyty na napoje gwarantujące najlepsze środowisko pracy
 • Bezkonkurencyjna przestronność kabiny przekładająca się na najwyższy komfort wśród pojazdów dostępnych na rynku
 • Większe łóżka zapewniające wygodę podczas snu

Bezpieczeństwo i komfort

 • Większe lusterka i szersze pole widzenia
 • Układ kontroli stabilności pojazdu (VSC)
 • Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy
 • Pochłaniające energię zawieszenie kabiny
 • Doskonałe właściwości jezdne i stabilność dzięki nowemu zawieszeniu osi i kabiny

Daf XF Euro 6 wnętrze

W przypadku modelu Daf XF wnętrze jest przestrzenne i wygodne. Miejsce pracy i przestrzeń mieszkalna obejmują łącznie 12,6 m sześc. przy wysokości 2,25 m. Pod tym względem kabina Super Space Cab nie ma sobie równych. W kabinie Super Space Cab modelu XF znajdują się schowki o pojemności przekraczającej 1000 l, podzielone na praktyczne strefy. W firmie DAF wiemy, że wypoczęty kierowca prowadzi bezpieczniej. Dlatego leżanki w pojazdach firmy DAF zawsze należały do najlepszych, a my zadbaliśmy o dalsze udoskonalenia. Teraz długość materaca wynosi 2,20 m, a grubość – 16 cm. W grubym materacu ze sprężynami w osłonach znajduje się prawie 900 sprężyn ze stali nierdzewnej, podzielonych na trzy strefy komfortu. Szerokość pośrodku wynosi 80 cm, a za fotelami – 70 cm. To gwarancja perfekcyjnego wypoczynku.

wspaniałe wnętrze DAF-a XF


Układ napędowy

Nowy model XF jest napędzany przez silniki PACCAR MX-13 i MX-11, konstruowane z myślą o maksymalnej wydajności i sprawności oraz najniższych kosztach eksploatacji.

Silnik PACCAR MX-13 Euro 6

Spełnienie wymogów normy emisji spalin Euro 6 było tylko jednym z celów wyznaczonych przy tworzeniu nowego silnika PACCAR MX-13. Oczywiście chcieliśmy, aby był niezawodny i trwały. Powinien także utrzymywać zużycie paliwa na poziomie wyznaczonym przez model Euro 5 ATe oraz utrzymywać znakomite właściwości jezdne i wysoki moment obrotowy. Model PACCAR MX-13 to połączenie sprawdzonych najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i znakomitych innowacji. Dostępne są wersje o mocach: 303 kW/410 KM, 340 kW/460 KM i 375 kW/510 KM oraz momentach obrotowych: 2000 Nm, 2300 Nm i 2500 Nm, dostępnych w szerokim zakresie 1000-1425 obr./min. Cała moc jest przenoszona przez nasze nowe skrzynie biegów. Automatyczna skrzynia biegów AS Tronic jest wyposażona w wyjątkowe funkcje, takie jak Eco Roll (pojazd swobodnie stacza się w dół, a silnik pracuje na biegu jałowym) oraz Fast Shift (przełączanie między 11. i 12. biegiem odbywa się bez rozłączania sprzęgła), które dodatkowo obniżają zużycie paliwa. Intarder 3 nowej generacji charakteryzuje się wyższą wydajnością przy niższych prędkościach.

Silnik PACCAR MX-11

Podczas projektowania nowego silnika PACCAR MX o pojemności 10,8 l głównymi założeniami były wysokie osiągi, niewielka masa i niskie zużycie paliwa. Oczywiście ważne były także niezawodność, długi okres eksploatacji i optymalna dostępność. Silnik PACCAR MX-11 jest dostępny w wersjach o mocy od 210 kW/290 KM do 320 kW/440 KM. Doskonale sprawdza się w dystrybucji oraz wymagających zastosowaniach, w których kluczowe znaczenie mają niska masa i jak najniższe zużycie paliwa.

tak wygląda silnik Paccar MX-11


Podwozie

Podwozie powstało według całkowicie nowego projektu. Dzięki niskiej masie własnej oferuje wysoką ładowność. Duża sztywność zapewnia doskonałe własności jezdne. Podzespoły zostały rozmieszczone z myślą o najwyższej sprawności. To doskonała podstawa do zabudowy.

Nowa rama podwozia nowego modelu XF

W przedniej części podwozia pozostawiono dużo miejsca na szeroki układ chłodzenia. Trwałe przednie zabezpieczenie przeciwnajazdowe chroni także chłodnicę. Przednia część podwozia ma wysoką sztywność, przez co układ kierowniczy pracuje bardzo precyzyjnie. Nowe zawieszenie osi tylnej Stabilink nie tylko ogranicza masę własną pojazdu, ale też poprawia charakterystykę pracy układu kierowniczego. Osie, zawieszenie osi i układ kierowniczy zostały zaprojektowane całkowicie na nowo, aby zredukować masę własną i podnieść sprawność pojazdu.

Nowa konfiguracja podwozia

15-new-xf-chassis

Celem firmy DAF było uzyskanie maksymalnej ilości miejsca na podwoziu. Pomimo obecności układu dodatkowego oczyszczania spalin (EAS) z katalizatorem SCR i filtrem cząsteczek stałych umożliwiającym uzyskanie czystszych gazów spalinowych naszym celem było zamontowanie zbiorników paliwa o łącznej pojemności 1500 l przy zachowaniu rozstawu osi 3,80 m lub dostatecznej przestrzeni umożliwiającej instalację zespołów pomp, zbiorników hydraulicznych i skrzyń narzędziowych. Dlatego akumulatory zostały umieszczone z tyłu nadwozia, a standardowy 90-litrowy zbiornik AdBlue (opcjonalnie zbiornik 140-litrowy) znajduje się teraz pod kabiną. W celu zapewnienia łatwej obsługi zbiornik można napełniać bezpośrednio za kabiną.

Przejdź do paska narzędzi