DAF XD do transportu dystrybucyjnego i specjalistycznego

DAF wprowadza rewolucję w dystrybucji dzięki swojemu innowacyjnemu pojazdowi XD, który wytycza nowe, odważne standardy w tej kategorii, oferując innowacje, które istotnie wpływają na zmianę.

Wyjątkowa bezpośrednia widoczność w ruchliwych strefach miejskich.

Prosty dostęp do kabiny dzięki dwóm stopniom dla kierowców, którzy często wchodzą i wychodzą z niej w ciągu dnia.

Niesamowicie komfortowa pozycja za kierownicą z większymi możliwościami regulacji niż kiedykolwiek przedtem.

DAF XD 450 FAR z zabudową żuraw-skrzynia

Bezkonkurencyjny poziom bezpieczeństwa

Pojazdy DAF XD nowej generacji oferują nieosiągalne dotąd standardy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu, w tym kierowców i pasażerów. Ogromne okna z wyjątkowo nisko umieszczonymi dolnymi krawędziami oraz zaawansowane technologie poprawiające widoczność zapewniają szeroki, bezpośredni widok na otoczenie. W połączeniu z solidną budową kabiny, wyjątkową ergonomią – najlepszą w swojej kategorii – oraz innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy, nowy DAF XD spełnia misję firmy DAF, mającą na celu zapewnienie bezpiecznych jutra na drogach.

DAF XD 450 FAN z zabudową chłodniczą

Odpowiednia wersja kabiny dla zastosowań w dystrybucji

Nowoczesne pojazdy XD dostępne są w trzech wersjach kabiny. Kabina dzienna (Day Cab) posiada w tylnej części dodatkową przestrzeń do przechowywania i jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych kierowców jeżdżących głównie w ciągu dnia. Kabina sypialna (Sleeper Cab) wyposażona jest w duży, komfortowy materac oraz praktyczny panel sterowania umieszczony na tylnej ścianie. Natomiast kabina sypialna z podwyższonym dachem (Sleeper High) cechuje się niezwykle wysokim dachem, gwarantującym maksymalną przestrzeń oraz komfort. Dodatkowo dostępne są różne owiewki dachowe, które pasują do różnorodnych konfiguracji przyczep, naczep czy zabudów. W ten sposób można zawsze dopasować idealny pojazd do określonego zastosowania.

DAF XD 340 FAN z zabudową typu śmieciarka

Niezrównana wydajność

W nowoczesnym DAF XD zaimplementowano wiele imponujących technologii, pochodzących z wielokrotnie nagradzanych długodystansowych ciężarówek nowej generacji DAF XF, XG i XG+. Umożliwiają one osiągnięcie niskiego zużycia paliwa oraz małej emisji CO2. Wykorzystując możliwości, jakie stwarza nowe europejskie prawo odnoszące się do mas i wymiarów, stworzono całkowicie nową kabinę, będącą jednocześnie stylową i niezwykle aerodynamiczną. Ponadto każdy element silnika, skrzyni biegów i tylnej osi został opracowany z naciskiem na zapewnienie maksymalnej efektywności układu napędowego.


Pojazdy do zadań specjalnych

DAF XD 450 FAN z zabudową chłodniczą

Jeżeli przewozisz duże ilości ładunków i realizujesz dostawy bezpośrednio do sklepów, czyli wjeżdżasz w ciasne uliczki miast, to DAF XD z tylną osią skrętną jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Lepsza widoczność, m.in. dzięki kamerom DAF Corner View oraz lepsza zwrotność i łatwość manewrowania plus nowoczesny układ kierowniczy i trzecia oś skrętna.

Zabudowa stworzona przez specjalistów z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji nadwozi izolowanych, firmę IGLOOCAR, wykonana z płyt laminowanych o świetnych właściwościach izolacyjnych, mieszcząca bezproblemowo 20 palet, o ładowności 14 ton.

Agregat z silnikiem diesla CARRIER SUPRA HE, który jest cichy, wydajniejszy w chłodzeniu o 50%, a do tego mniej paliwożerny i bardziej eko (rzadziej się włącza).


DAF XD 340 FAN z zabudową typu śmieciarka

W dzisiejszych czasach ze względu na bezpieczeństwo, ograniczamy dostęp samochodów ciężarowych do centrów miast. DAF projektując model XD, sprostał temu wyzwaniu.

Obniżona krawędź szyby, w połączeniu z kamerą DAF Corner View i oknem w drzwiach pasażera, zapewnia doskonałą widoczność.

Kabina dzienna została wydłużona o ok. 30 cm a w połączeniu z przeprojektowanym fotelem daje niesamowity komfort całego zespołu.

Zabudowa firmy EKOCEL Medium X4 została powiększona, dodatkowo jest wyposażona w automatyczny zasyp, dzięki czemu operator mniej męczy się podczas pracy.


DAF XD 450 FAR z zabudową żuraw-skrzynia

Jeżeli dystrybuujesz materiały budowlane – ten pojazd jest dla Ciebie. DAF XD 450 FAR to poprawa bezpieczeństwa, efektywności i przeniesienie komfortu kierowcy z międzynarodówki, prosto do dystrybucji.

Kamera DAF Corner View o 270 stopniach widoczności, obniżona wysokość dolnej krawędzi szyby, ledowe światła oraz bezpośrednia widoczność między innymi przez okno w drzwiach pasażera.

Prezentowany model jest w wariancie osi 6×2 wraz z zabudową firmy Acord i żurawiem Fassi zamontowanym na zwisie – dzięki temu może pracować z przyczepą. Tego typu pojazd z taką kabiną możemy skonfigurować w wielu wariantach osi – od 4×2, 6×2 aż po 6×4, ze skrętną tylną osią lub podwójną osią stałą.


DAF XD 450 FAN cysterna

Transport paliw płynnych to duże wyzwanie dla stabilności pojazdu. Dlatego wspólnie z firmą STOKOTA wykonaliśmy cysternę o obniżonym środku ciężkości.

Nowoczesne podwozie DAF XD wyposażone jest we wszystkie możliwe systemy stabilizujące jazdę. Dodatkowo, tylko nasze kamery spełniają wymogi ADR klasy FL.

Zamontowany na podwoziu zbiornik o pojemności 18 tyś litrów, podzielony na trzy komory, został zbudowany według najbardziej rygorystycznych wymagań ADR i TDT.


DAF XD 410 FA LD zestaw przestrzenny

Nowa ciężarówka w planach? Wystarczy Ci 15 ton ładowności? Zależy Ci na łatwości wsiadania i wysiadania? Jednoosiowy DAF XD jest najlepszą i najbardziej ekonomiczną propozycją.

Zwłaszcza w wersji z efektownym zestawem przestrzennym o kubaturze blisko 120 m3, przygotowanym z firmą WESOB.

Zabudowa została wyposażona w obustronnie przesuwne kurtyny, przesuwny i podnoszony na czas załadunku dach oraz ocynkowaną ogniowo ramę podłogową.


DAF XD 450 6×2 z hybrydowym układem chłodniczym

To pierwszy tego typu pojazd, opracowany przez ekspertów z Grupy DBK wraz z firmami Ecoterm, Addvolt i Dhollandia. Pojazd oferuje nie tylko 90% mniej emisji CO2, ale także cichą pracę i imponujący zasięg.

To nie tylko innowacyjne rozwiązanie dla branży dystrybucyjnej, ale także krok w kierunku bardziej ekologicznego i efektywnego transportu drogowego. Co jeszcze potrafi DAF XD? Sprawdźcie sami!

Więcej na temat tego pojazdu znajdziesz w Bazie Wiedzy >>


Chcesz przetestować ten i wiele innych rozwiązań zaproponowanych przez ekspertów Grupy DBK? DAF XD to podwozie idealne dla każdej branży, a każdą z tych zabudów przygotujemy dla Ciebie w Grupie DBK!

Przejdź do paska narzędzi