DAF LF Euro 6 – Opis ogólny modelu

Nowy model LF oferuje wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnej ciężarówki dystrybucyjnej. Jego zalety to niebywała zwrotność, wygoda i znakomite właściwości jezdne. Nowy model LF doskonale radzi sobie w pracy wymagającej dużej liczby uruchomień silnika oraz szybkiego przeładunku towarów. Zupełnie nowe wnętrze zapewnia kierowcy niespotykany komfort. Dla pojazdu udostępniono szeroką gamę silników, przekładni i przełożeń tylnej osi. A wszystko to z myślą o optymalnej wydajności.


Wnętrze

Zawsze gotowy do drogi

W przypadku modelu DAF lf kabina utrzymana jest w ciepłych kolorach, dzięki czemu kierowcy poczują się jak w domu. W przypadku modelu DAF LF wnętrze posiada następujące zalety:

  • W pełni regulowane fotele zapewniające komfort i łatwość użytkowania.
  • Nowa deska rozdzielcza z czytelną tablicą przyrządów oraz wyświetlacz utrzymany w jasnej tonacji kolorystycznej z systemem DAF Driver Performance Assistant.
  • Nowa wielofunkcyjna kierownica z zintegrowanymi elementami sterowania.
  • Układ ogrzewania i wentylacji o bardzo dużej wydajności pozwala utrzymywać komfortowy zakres temperatur.

Kabina sypialna DAF LF również zapewnia wysoki komfort i pozwala na prawdziwy wypoczynek.

Optymalny dostęp

DAF-LF-interior-LF-sleeper-cab-117127-369

Podczas pracy kierowcy pojazdów dystrybucyjnych dosyć często opuszczają kabinę. Dlatego w nowych modelach LF zadbano o zapewnienie optymalnego dostępu, wyposażając je w szeroko otwierane drzwi (90 stopni) z zintegrowanym, praktycznym podświetleniem stopni podczas wsiadania i wysiadania. Układ ogrzewania i wentylacji ma bardzo dużą wydajność, dlatego temperatura wnętrza szybko osiąga odpowiedni poziom.
W transporcie dystrybucyjnym kierowca potrzebuje wielu praktycznych schowków, dlatego nowy model LF jest wyposażony w przestronny, zamykany schowek nad komorą silnika. Dodatkowo można przechowywać przedmioty na pokrywie. Dostępne są także schowki w panelach drzwi, siatka do przechowywania przedmiotów na tylnej ścianie kabiny oraz dwa schowki tuż nad przednią szybą.


Układ napędowy

Modele DAF LF Euro 6 są wyposażane w nowe cztero- lub sześciocylindrowe silniki PACCAR PX. Dostępne są różne konfiguracje mocy, skrzyni biegów i przełożenia tylnej osi, aby każdy użytkownik mógł dobrać układ napędowy odpowiedni do wykonywanej pracy. Nowe układy napędowe Euro 6 gwarantują optymalne połączenie mocy i wydajności. Nowością są ręczne, dziewięciobiegowe skrzynie biegów oraz nowe tylne osie SR1339 do bardziej wymagających zastosowań.

Silnik PACCAR PX-5

PACCAR-PX-5-Euro-6-engine-01Zupełnie nowy czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l stanowi idealną jednostkę napędową dla potrzeb dystrybucji na terenach miejskich. Jest dostępny w trzech wersjach o mocy od 112 kW/150 KM do 157 kW/210 KM. Dzięki technologii Euro 6 gwarantuje najniższy możliwy poziom emisji zanieczyszczeń. Oczywiście zapewnia również niskie zużycie paliwa, jak zwykle w przypadku pojazdów marki DAF.
Oprócz wysokiej niezawodności silniki PACCAR PX-5 charakteryzują się ekologiczną i ekonomiczną pracą. Model PX-5 zapewnia okresy międzyobsługowe rzędu 60 000 km. Aktywny filtr cząstek stałych wymaga czyszczenia dopiero po 320 000 km lub po 5 latach. Wiele funkcji i elementów silnika jest zgrupowanych w obrębie jednego modułu. Pozwala to obniżyć koszty konserwacji i osiągnąć wysoki zwrot z inwestycji.

DAF silniki PACCAR PX-7

Silniki PACCAR PX zostały zaprojektowane zupełnie od nowa, podobnie jak silniki serii MX. Największą jednostką w tej linii jest sześciocylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Jest dostępny w czterech wersjach o mocy od 164 kW/220 KM do 231 kW/310 KM. Doskonale nadaje się do pojazdu LF do zastosowań dystrybucyjnych. Cechuje go duża moc i wydajność, a przy tym pracuje płynnie i jest przyjazny dla środowiska. Do tego jest łatwy w obsłudze.

Pojazd dystrybucyjny musi wykonywać swoją pracę bez problemów. Dlatego właśnie konstrukcja silnika PX-7 opiera się na koncepcji maksymalnej użyteczności. Niskie potrzeby konserwacyjne przyczyniają się do wyższych zwrotów z inwestycji. Okres międzyobsługowy wynosi do 60 000 km, a filtr cząstek stałych wymaga czyszczenia dopiero po 320 000 km. Silnik PX-7 jest również wyposażony w jeden pasek wieloklinowy, a liczne funkcje i elementy są zgrupowane w obrębie jednego modułu. Przekłada się to na niskie koszty konserwacji.

PACCAR-PX-7-Euro-6-engine-02


Podwozie

Podwozie modelu LF Euro 6 zostało całkowicie przeprojektowane, dzięki czemu udało się uzyskać maksymalną sztywność, doskonałe właściwości jezdne, niską masę własną i sporo miejsca na umieszczenie różnych podzespołów. Podwozie jest całkowicie płaskie, a zupełnie nowa instalacja elektryczna stanowi ogromne ułatwienie dla wytwórców nadwozi. W celu zapewnienia pojazdu doskonale dopasowanego do każdego zastosowania nowe modele LF są dostępne w wielu wariantach o różnej ładowności i różnym rozstawie osi. Najważniejszą innowacją jest jednoczłonowa konstrukcja podwozia, pozwalająca zachować jak najniższą masę własną. W celu zapewnienia maksymalnej wytrzymałości zastosowano stal wysokiej jakości.

DAF-LF8t-180-FA-430-DC-Ghost-On-Gray


DAF LF Aerobody

Firma DAF przedstawia LF Aerobody – 12-tonową ciężarówkę dystrybucyjną, fabrycznie wyposażoną w aerodynamiczną zabudowę PACCAR. To idealne połączenie w transporcie dystrybucyjnym; dodatkowo komplet spojlerów dachowych i osłon bocznych o specjalnej konstrukcji umożliwia znaczące zmniejszenie zarówno zużycia paliwa, jak i emisji CO2.

DAF-Left-LFCity-FA-RHD-DC-Boxbody

Właściwości aerodynamiczne modelu LF Aerobody firmy DAF zostały poprawione przez lekko wygięty w górę przód owiewki oraz zaokrąglone narożniki zabudowy w położeniu z wyprofilowanym dachem. Lepszy przepływ powietrza jest zapewniony także dzięki lekkiemu wygięciu w dół centralnej części dachu z tyłu zabudowy. Dlatego właśnie standardowe wyposażenie zawiera komplet specjalnie zaprojektowanych spojlerów dachowych i osłon bocznych. Komplet ten integruje kabinę z zabudową.

Poprawiona aerodynamika umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa o 4 proc., a tym samym ograniczenie emisji CO2 w transporcie dystrybucyjnym. Przy prędkości podróżnej 85 km/h eksploatacja nowego modelu Euro 6 LF Aerobody może być nawet o 8 proc. tańsza niż pojazdu z konwencjonalną zabudową.

16 lub 17 europalet

Zabudowa tego modelu jest dostępna w wersjach o wewnętrznej długości 6,75 m lub 7,05 m, przystosowanych do przewożenia 16 lub 17 europalet. Model LF Aerobody jest standardowo wyposażony w platformę załadowczą o udźwigu 1500 kg. Dodatkowym udogodnieniem mogą być drzwi z prawej strony zabudowy, dostępne opcjonalnie.

Model DAF LF Aerobody wyróżnia się oczywiście tymi samymi znakomitymi osiągami i łatwością obsługi co inne modele z serii LF. Niewielki promień skrętu, łatwy dostęp do kabiny oraz niewielka masa własna sprawiają, że pojazdy te idealnie nadają się do intensywnego transportu dystrybucyjnego. Do modelu LF Aerobody można zamówić oszczędny silnik Euro 6. Do wyboru jest czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l lub sześciocylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Ich moc wynosi od 112 kW/152 KM do 186 kW/253 KM.

Przejdź do paska narzędzi