DAF CF Euro 6 – Opis ogólny modelu

Nowy DAF CF Euro 6 wyznacza nowe standardy – dzięki niskim kosztom eksploatacji i najwyższemu komfortowi kierowcy, a przede wszystkim niezrównanej wszechstronności. Trzy wersje kabiny i silnika oraz wiele konfiguracji osi i podwozia: nowe modele DAF CF Euro 6 stanowią rozwiązanie doskonale dopasowane do każdego typu transportu! Model jest dostępny jako podwozie pod zabudowę i ciągnik siodłowy DAF. Może być wyposażony w dwie, trzy lub cztery osie, z napędem na jedną lub dwie z nich. Dostępna jest szeroka gama przestronnych i komfortowych kabin, a także bogaty wybór wydajnych i ekologicznych silników o dużej mocy. Pojazdy są przeznaczone do dystrybucji towarów oraz transportu materiałów sypkich i płynnych, ale idealnie sprawdzą się też w branży budowlanej. Modele CF to wydajne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania transportowe.


Wnętrze

Jeśli chodzi o DAF CF kabina jest idealnym miejscem pracy. Oferuje najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa i jest prosty w obsłudze. Łatwy dostęp do kabiny, idealna pozycja kierowcy w fotelu, ergonomicznie rozlokowane elementy sterowania, system regulacji temperatury i optymalny przepływ powietrza przyczyniają się do uzyskania maksymalnej wygody podczas jazdy. Ponadto system DAF Driver Performance Assistant (DPA) pomaga kierowcy w prowadzeniu pojazdu w najbardziej ekonomiczny sposób. Główny kolorowy wyświetlacz pokazuje informacje na temat zużycia paliwa, hamowania i przewidywania sytuacji na drodze, a także wskazuje optymalny moment na zmianę biegów. System DPA motywuje kierowcę do optymalnego wykorzystania możliwości modelu CF przy minimalnym nakładzie pracy.

Jak w domu – przestrzeń mieszkalna

Pojazdy DAF serii CF mogą być wyposażone w kabinę Day Cab, kabinę Sleeper Cab i bardzo przestronną kabinę Space Cab. Łączna objętość 11 m sześc. oznacza, że kabina CF Space Cab jest najprzestronniejsza w swojej klasie, a dzięki wysokości 2,23 m nie ma równych w tym segmencie pojazdów. Jeśli więc chodzi o pojazdy DAF Euro 6 wnętrze jest wygodne i przestronne.

Spokojny sen

Firma DAF zawsze była liderem w dziedzinie dbania o komfort snu. W nowym modelu CF przestrzeń sypialna jest zorganizowana w przemyślany sposób, a jednoczęściowy materac to gwarancja dobrego wypoczynku.


Układ napędowy

Nowy model CF oferuje rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. W ramach tej oferty mieści się nowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l, dostępny w modelach CF od początku 2014 r., oraz silniki MX-11 o pojemności 10,8 l i MX-13 o pojemności 12,9 l. Mają one moc od 210 kW/290 KM do 375 kW/510 KM i są wyposażone w niezwykle skuteczne hamulce silnikowe. Dostępne są ręczne skrzynie biegów z przełożeniem bezpośrednim i nadbiegiem, zautomatyzowane skrzynie biegów AS Tronic oraz całkowicie automatyczne skrzynie biegów. Każdy pojazd może być wyposażony w odpowiednią przystawkę PTO do konkretnych zastosowań.

Silnik PACCAR MX-13

Modele CF wykorzystywane w najbardziej wymagających warunkach mogą być wyposażone w silnik PACCAR MX-13 Euro 6 o pojemności 12,9 l. Silnik ten jest dostępny w wersjach o mocy: 300 kW/410 KM, 340 kW/460 KM, a nawet 375 kW/510 KM przy zużyciu paliwa na poziomie niezwykle wydajnych silników DAF Euro 5 ATe.

PACCAR MX-13 to trwała sześciocylindrowa jednostka, wyróżniająca się wysokimi osiągami i maksymalnym współczynnikiem wykorzystania. Jego żywotność przewidziano na 1,6 mln km, a okresy międzyobsługowe wynoszą nawet do 150 000 km. W warunkach transportu międzynarodowego oznacza to zaledwie jedną wizytę w serwisie w ciągu roku.

06-DAF-euro-6-engine-mx-13-20120505

Silnik PACCAR MX-11

PACCAR-MX-11-Euro-6-engine-04Podczas projektowania nowego silnika PACCAR MX o pojemności 10,8 l głównymi założeniami były wysokie osiągi, niewielka masa i niskie zużycie paliwa. Oczywiście ważne były także niezawodność, długi okres eksploatacji. Silnik PACCAR MX-11 jest dostępny w wersjach o mocy od 210 kW/290 KM do 320 kW/440 KM. Doskonale sprawdza się w dystrybucji oraz wymagających zastosowaniach, w których kluczowe znaczenie mają niska masa i jak najniższe zużycie paliwa.

Silnik PACCAR PX-7

PACCAR-PX-7-Euro-6-engine-02

Nowy silnik PACCAR PX-7, przystosowany specjalnie do zastosowań dystrybucyjnych, jest montowany w modelu CF od początku 2014 r. Nowy PACCAR PX o pojemności 6,7 l to niewielki sześciocylindrowy silnik, w którym zastosowano zaawansowany układ wtrysku common rail (ciśnienie wtrysku może sięgać 1800 barów), turbosprężarkę ze zmienną geometrią oraz wydajny układ dodatkowego oczyszczania spalin.


Podwozie

Nowy model DAF CF Euro 6 ma całkowicie nowe podwozie. Jest lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu pojazd wyróżnia się maksymalną ładownością i znakomitymi właściwościami jezdnymi. Dzięki nowym osiom i unikalnemu zawieszeniu Stabilink tylnej osi pojazd zachowuje się jeszcze stabilniej i ma mniejszą masę własną.

Duża ładowność

Podwozie modelu DAF CF Euro 6 powstało według całkowicie nowego projektu. Dzięki niskiej masie własnej oferuje wysoką ładowność. Duża sztywność zapewnia doskonałe własności jezdne. Podzespoły zostały rozmieszczone z myślą o najwyższej sprawności.

Układ podwozia

Jednym z podstawowych założeń podczas prac nad podwoziem było uzyskanie maksymalnej ilości miejsca. Katalizator SCR i filtr cząstek stałych zostały połączone w jeden moduł. Zbiornik AdBlue został umieszczony w praktycznym miejscu pod kabiną. W rezultacie uzyskano przestrzeń wymaganą do instalacji pomp i zbiorników hydraulicznych oraz zbiorników paliwa, wynoszącą nawet 1500 l.

Przejdź do paska narzędzi