Wiedza to wartość. Pozwala podejmować lepsze decyzje i szybciej rozwijać firmę. Dla przedsiębiorcy z branży transportowej źródłem kluczowych informacji jest system DBK Fleet Management. Jakie korzyści daje korzystanie z telematyki Grupy DBK?

1. Oszczędność czasu

O tym, że w transporcie liczy się czas, nie trzeba nikomu przypominać. Korzystając z rozwiązań telematycznych Grupy DBK można skrócić czas potrzebny na serwisowanie pojazdów. Zdalna kontrola kluczowych parametrów pojazdu pozwala określić czy naprawa jest konieczna w danym momencie czy też może być przeprowadzona w bardziej dogodnym terminie. Co więcej, użytkownicy usługi DBK Fleet Management mają swojego, dedykowanego doradcę serwisowego, który umawia i koordynuje naprawy i przeglądy we wszystkich punktach Grupy DBK. Dodatkowo nasze rozwiązanie pozwala na zdalną diagnostykę komputerową i ewentualnie kasowanie błędów w pamięci komputera pojazdu, np. by sprawdzić czy pojawią się ponownie albo zwolnić pamięć na bieżące dane. Z kolei moduł transferu danych z tachografu i karty kierowcy wspomaga optymalizację zadań transportowych, a co za tym idzie bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy.

2. Oszczędność pieniędzy

Na tę korzyść przekłada się nie tylko wspomniana wcześniej oszczędność czasu. Autorskie rozwiązania opracowane przez specjalistów Grupy DBK pozwala na sprawdzenie i ocenę stylu jazdy kierowcy. W ten sposób można szybko „wyłapać” pracowników, którym przyda się szkolenie z ekonomicznej jazdy, a następnie weryfikować to, jak w praktyce wykorzystują wiedzę przekazaną na kursie. Ekonomiczna jazda pociąga za sobą kolejne korzyści poza redukcją kosztów paliwa. Ważne jest też zmniejszenie zużycia części eksploatacyjnych i spadek ryzyka, ponieważ świadoma, ekonomiczna jazda jest także bardziej bezpieczna.

3. Łatwiejsze planowanie pracy kierowców

Nasza usługa umożliwia zdalny odczyt czasu pracy, a także pobieranie danych z tachografu i karty kierowcy. To wręcz bezcenna wiedza przy planowaniu i koordynacji zadań transportowych. To nie tylko kwestia optymalizacji zarządzania zleceniami, lecz także unikania kar i przestojów spowodowanych np. ewentualnym przekroczeniem czasu pracy przez kierowcę.

4. Bezpieczeństwo sprzętu i ładunku

W ramach DBK Fleet Management można skorzystać z opcji Safe, czyli urządzenia skonstruowanego specjalnie do ochrony i lokalizacji pojazdu. To rozwiązanie, które działa niezależnie od instalacji elektrycznej pojazdu, nie ma anten czy przewodów, a dodatkowo jest niewykrywalne konwencjonalnymi urządzeniami. Jest także sprawdzone w praktyce. Już nie raz przyczyniło się do odnalezienia pojazdów naszych klientów. Oprócz tego platforma telematyczna Grupy DBK pozwala sprawdzać czy w samochodzie aktywne są systemy podnoszące bezpieczeństwo jazdy, takie jak np. układ awaryjnego hamowania. To kolejna funkcja zmniejszająca ryzyko ponoszone przez przedsiębiorstwo i pracowników.

5. Aktualizacje i dostosowanie do realiów branży

Telematyka Grupy DBK to usługa stworzona w całości w Polsce przez polskich specjalistów. Dzięki temu od początku oferowaliśmy klientom rozwiązanie dostosowane do naszych realiów i elastyczne, bo przygotowane do pojazdów wszystkich marek dostępnych na polskim rynku – od lekkich dostawczych do tych najcięższych. Elastyczność to także ciągłe aktualizacje i wzbogacane o nowe funkcje, które wdrażamy dzięki ścisłej współpracy z klientami i koncentracji na ich potrzebach czy uwagach.

6. Pewność i niezawodność

DBK Fleet Management działa już od kilku lat. To rozwiązanie sprawdzone na długim dystansie, dopracowane i efektywne.

7. Mobilność nie tylko na drodze

Branża transportowa jest ciągle w ruchu. W Grupie DBK dobrze to rozumiemy, dlatego oferujemy dostęp do naszej platformy telematycznej nie tylko przez przeglądarkę internetową, ale także poprzez aplikację mobilną dostępną na systemy iOS i Android.

Czytaj więcej na: https://dbkfleetmanagement.com/

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis
Przejdź do paska narzędzi