4x DAF LF Mammobus dla Geneva Trust

Często mówimy, że jakieś wydanie ciężarówki jest wyjątkowe. Są jednak takie wydania, które wymykają się definicji „wyjątkowości”. Do takich bez wątpienia należy wydanie 4 DAF-ów LF, które służyć będą jako Mammobusy, a więc mobilne punkty, które pozwolą kobietom sprawdzić stan swojego zdrowia. To niezwykle ważne szczególnie dziś, gdy liczba zachorowań na nowotwory piersi jest na tak wysokim poziomie.

Uroczyste przekazanie Mammobusów odbyło się 28 października br. przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Do naszego wspólnego, drugiego już projektu, wybraliśmy pojazdy DAF z serii LF. Pojazdy te, przy swoich niewielkich gabarytach zapewniają bardzo dużą nośność. Całe laboratorium z zapleczem, wymaga dużej ilości przestrzeni, dlatego tym razem musieliśmy zastosować większe i cięższe pojazdy, o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton. Samochód ma szereg swoich urządzeń, niezbędnych do tego by mógł funkcjonować, natomiast trzeba to było pogodzić ze wszystkimi dodatkowymi agregatami, chłodnicami, klimatyzacjami, które są potrzebne do pracy tego mobilnego laboratorium – powiedział podczas wydania Jacek Błaszkowski, Menedżer ds. Szkoleń i Sprzedaży Podwozi w Grupie DBK.

Mammobusy zostały wyposażone w najnowocześniejszą technologię obrazowania mammograficznego. Prócz tego znalazły się w nich przebieralnie, recepcja i miejsce, w którym kobiety mogą zapoznać z informacjami na temat profilaktyki.

Bardzo dobrze współpracuje się nam z Grupą DBK. 20 lat temu, gdy rozpoczynaliśmy ta działalność, pierwszy samochód, który wynajęliśmy i kupiliśmy to był właśnie DAF z Grupy DBK. Od tej pory bardzo dobrze nam się współpracuje. Dlatego też wybraliśmy DAF-a  jako ten podstawowy pojazd dla naszej działalności – podsumował Andrzej Stencel,  CEO Geneva Trust, podczas uroczystego przekazania pojazdów.

Dziękujemy Geneva Trust za zaufanie!

Zobacz relację z przekazania pojazdów

Przejdź do paska narzędzi