Planujemy z dużym wyprzedzeniem

W nowym wydaniu magazynu Truck&Van, znajdziecie artykuł nt. rynku naczep w Polsce – podsumowanie roku 2022, obecnej sytuacji, ale też wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć producenci i dealerzy naczep.

Wśród osób, które podzieliły się spostrzeżeniami i przewidywaniami znalazł się Daniel Kozikowski, Dyrektor Handlowy w Grupie DBK odpowiedzialny za markę Kögel.

Od dłuższego czasu obserwujemy zwiększający się udział naczep typu MEGA w naszej sprzedaży. Praktycznie w każdym kolejnym roku wyraźnie widać procentowy wzrost naczep z wyższymi zabudowami w stosunku do tzw. standardów. Pokazuje to wzrost uniwersalności taboru polskich firm transportowych i większe dopasowanie do potrzeb rynku europejskiego. Kolejnym typem pojazdów ciszących się w marce Kögel coraz większym zainteresowaniem są naczepy LIGHT, które charakteryzują się zarówno niską masą własną, jak i dużą wytrzymałością na obciążenie. Dzięki temu zestawy z naczepami LIGHT zużywają mniej paliwa i emitują mniej CO2. Kögel mocno stawia na rozbudowę tego segmentu pojazdów, bardzo stawiając na ekologię, tak ważną dla nas wszystkich. – powiedział w wywiadzie dla Truck&Van Daniel Kozikowski.

Grupa DBK jest autoryzowanym partnerem marki Kögel w Polsce. Dowiedz się więcej >>

Przejdź do paska narzędzi