Akcja Help International – Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy znalazła swój szczęśliwy finał i Fardin Kazemi wróci do domu nową ciężarówką. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej cudownej inicjatywy.

Irański kierowca przyjechał do Polski 30-letnim Internationalem 9670, pokonując 5 tys. kilometrów. Niestety, ciągnik siodłowy popsuł się i Fardin musiał zakończyć swoją podróż w grudniu pod Częstochową (na DK 1 w Koziegłowach). Od tego momentu rozpoczęła się ogólnopolska inicjatywa pn. Akcja Help International – Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy. Przeprowadzona zbiórka pieniędzy na naprawę lub zakup nowego ciągnika, pozwoliła uzbierać kwotę ponad ćwierć miliona złotych. Trzeba było wybrać odpowiednią markę pojazdu – z uwagi na obowiązujące w Iranie przepisy określające maksymalny wiek importowanej ciężarówki oraz embargo na eksport produktów amerykańskich do Iranu. Po długich poszukiwaniach, została zakupiona ciężarówka – Scania R500 Topline z 2013 roku oraz naczepa kurtynowa.

Mimo iż prawo ograniczyło nam możliwości pomocy, obiecaliśmy, że dołożymy naszą cegiełkę i słowa dotrzymaliśmy. W piątek 10 stycznia Fardin odebrał voucher na kwotę, która pozwoli mu na zakup nowego „serca” do poprzedniej ciężarówki – Od serca dla serca.

Polacy mają wielkie i cudowne serca, a akcja Help International – Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy jest tego kolejnym dowodem.

Przejdź do paska narzędzi