Po trzech latach użytkowania nadszedł czas na odnowienie floty. Firma Korner zdecydowała się na ponowny zakup dwudziestu nowych IVECO Stralis. Pojazdy dostarczyła należąca do Grupy DBK spółka CTC.

Swoją decyzję zarząd spółki opiera na dotychczasowych doświadczeniach i przekonaniu, że nowe samochody będą w jeszcze większym stopniu przynosić zysk. Firma Korner działa na rynku 23 lata. Jest jednym z liderów w branży meblarskiej. Zatrudnia około 200 osób i posiada sieć 16 hurtowni na terenie całego kraju. – Jestem zadowolony z użytkowania samochodów marki IVECO. Mamy za sobą już 20 lat wspólnych doświadczeń i mogę otwarcie powiedzieć, że wybrałem dobrze – mówi Krzysztof Widawski, Prezes Zarządu Korner Sp. z o.o. – Samochody IVECO są w firmie Korner niemal od samego początku jej istnienia. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że możemy współpracować z tak rzetelnym partnerem i spełniać jego oczekiwania – dodaje Piotr Suwała, District Sales Manager Iveco Poland Sp. z o.o. – Zaletą naszej firmy, jako dilera marki IVECO, jest to, że w ramach grupy DBK oferujemy kompleksowe rozwiązania transportowe. Oprócz ciągników siodłowych dostarczamy także naczepy. Dzięki naszej ofercie istnieje możliwość skonfigurowania lekkiego zestawu zgodnie z potrzebami klienta – powiedział Daniel Kubieniec, Dyrektor Handlowy Cracow Truck Center Sp. z o.o.

Firma Korner zamówiła ciągniki siodłowe IVECO Stralis HI-WAY z silnikami Cursor 11 o mocy 460 KM (338 kW). Najwyższy moment obrotowy 2150 Nm jednostka ta generuje w zakresie 900-1500 obr/min. W nowych IVECO silnik osiąga wyższy moment obrotowy przy tym samym zużyciu paliwa. Wszystkie silniki oferowane w pojazdach ciężarowych IVECO zostały wykonane w technologii HI-eSCR, co oznacza, że spełniają normę emisji spalin Euro 6, bez układu recyrkulacji spalin (EGR). Rozwiązanie to pozwoliło także na zwiększenie skuteczności hamulca silnikowego (SEB) o 30%. Przeniesienie napędu na koła tylne odbywa się za pomocą zautomatyzowanej, 12-biegowej skrzyni przekładniowej EuroTronic ZF. Wyposażenie dodatkowe stanową: lodówka, wskaźnik obciążenia osi, moduł telematyczny, Hill Holder, powiększone do 1190 l zbiorniki paliwa i 135 l zbiornik na AdBlue. Ciągniki siodłowe IVECO Stralis będą współpracowały z naczepami Kögel Light. Dzięki poprawnej konfiguracji masy własnej zestawu, klient będzie miał możliwość przewiezienia 700-800 kg ładunku więcej.

IVECO szczególną uwagę przywiązuje do rozwiązań umożliwiających oszczędną eksploatację i efektywne wykorzystanie floty. Służą temu m.in. system oceny stylu jazdy kierowcy (IVECO DSE), ECOSwitch oraz IVECOCONNECT FLEET – system umożliwiający zarządzanie flotą, w skład którego wchodzą: zarządzanie czasem pracy i odpoczynku kierowcy, obsługa zamówień i dostaw, zdalne ściąganie danych z tachografu, tworzenie spersonalizowanych raportów oraz lokalizacja pojazdów.

Przejdź do paska narzędzi