Kögel - naczepa Cargo Rail generacji NOVUM

Dzięki zoptymalizowanej ramie zewnętrznej i udoskonalonemu nadwoziu naczepa Kögel Cargo Rail jest nie tylko odporniejsza, lecz także łatwiejsza w obsłudze i codziennej eksploatacji. Dodatkowo w generacji naczep NOVUM Kögel Cargo Rail wprowadzano wysoki stopień indywidualizacji, dzięki czemu można dostosować naczepę do konkretnych wymagań firm spedycyjnych. Naczepa ta przyczynia się dodatkowo do ochrony środowiska i redukcji CO2. Uniwersalne metody zastosowania na drogach, torach i w transporcie morskim umożliwiają wykorzystanie zalet transportu wodnego oraz kolejowego na głównych trasach oraz skorzystanie z uniwersalności możliwości dowozu i odebrania ładunku transportem kołowym.

Rama w wersji Rail
Naczepa Kögel Cargo Rail posiada bardzo stabilną stalową ramę o lekkiej konstrukcji oraz szyjkę ramy o wysokości 120 mm. Naczepa do wszechstronnych zastosowań posiada oczywiście zoptymalizowany profil ramy zewnętrznej i udoskonalone nadwozie, wyróżniające naczepy generacji NOVUM.
W wyposażeniu podstawowym masa własna naczepy wynosi około 6350kg. Nośność podłogi, przystosowanej do przenoszenia wysokich nacisków wózków widłowych, wynosi maks. 7200 kg. Poza znanymi zaletami generacji NOVUM, takimi jak nowa konsola złączy powietrznych i elektrycznych na przedniej ścianie, która przenosi siły na ramę wzdłuż wsporników, nowa rama zewnętrzna ułatwiająca dostęp do punktów mocowania Vario-Fix oraz kieszenie na listwy z możliwością rozmieszczenia na wiele sposobów, Kögel Cargo Rail posiada również bogate wyposażenie seryjne. 13 par pierścieni mocujących dołączanych seryjnie, w postaci haków mocujących ułatwiających obsługę. Wytrzymują one działanie siły rozciągającej o wartości 2500 kilogramów. Egzemplarz prezentowany podczas tegorocznych targów Transport Logistic posiada optymalne zabezpieczenie ładunku w perforowanej zewnętrznej ramie stalowej typu Vario-Fix z opcjonalnymi 24 parami pierścieni, z których każdy posiada wytrzymałość na siłę rozciągającą o wartości 2500 kg.
Połączone z ramą krawędzie do chwytaków, wykonane z włókna aramidowego, zabezpieczenie plandeki przed chwytakami oraz specjalne osie w wersji Rail sprawiają, że modele Cargo Rail generacji NOVUM są idealne do załadunku kolejowego. Ponadto naczepa ta daje możliwość łatwego przeładunku na typowe wagony kieszeniowe oraz została zaprojektowana pod kątem wysokości stojaka 980 mm. Model otrzymał atest DIN EN 12642 kod XL, co pozwala na załadunek na szybkobieżne pociągi towarowe rozwijające prędkość do 140 km/h.

Dodatkowe indywidualne wyposażenie modelu targowego
Naczepa Kögel Cargo Rail posiada opcjonalne wyposażenie RoRo Heavy-duty umożliwiające jej samodzielny transport na statku lub promie. Obejmuje ono ukośne wzmocnienia pomiędzy ramą główną a ramą zewnętrzną, zamkniętą płytę ślizgową o grubości 10 mm, płytę siodła o grubości 10 mm, dwa zawory podciśnieniowe i cztery pary pierścieni do mocowania ładunków o sile rozciągającej do 12 000 kg. Wyposażenie RoRo dopełniają wzmocnione mechanicznie podpory w wersji Ferry z rolkami.
Kögel Cargo Rail wyposażono ponadto w opcjonalne nadwozie Strong & Go. Łączy ono innowacyjną zabudowę generacji NOVUM z integralną plandeką dachową z pasami usztywniającymi. Dzięki temu rozwiązaniu podczas transportu palet kratowych i ładunków zabezpieczonych pasami zgodnie z normą DIN EN 12642 Code XL oraz wytycznymi Daimler 9.5 nie jest konieczne zastosowanie listew wkładanych. Aby uzyskać certyfikat na jednowarstwowy i dwuwarstwowy przewóz skrzynek na napoje na standardowych paletach, przy nadwoziu Strong & Go wymagany jest tylko jeden rząd listew, zamiast trzech lub czterech rzędów w przypadku zwykłego nadwozia.
W celu zwiększenia bezpieczeństwa transportu oraz aby zapobiec wypadkom podczas skrętów, naczepa została wyposażona w opcjonalne migające boczne światła obrysowe. Aby umożliwić łatwe i szybkie zablokowanie otwartej plandeki dachowej, naczepa Kögel Cargo Rail została wyposażona w nowy stoper EasyFix. Stoper EasyFix nie tylko utrzymuje plandekę dachową w stabilnej pozycji, ale pozwala ponownie ją zasunąć po załadunku. System ten zwiększa wydajność i bezpieczeństwo zaladunku i rozładunku. Kolejne elementy indywidualnego wyposażenia to stalowa płyta falista o długości 720 milimetrów zamontowana nad tylną częścią wspornika końcowego, tylny portal ze stalowymi kłonicami narożnymi, wzmocnione zderzaki stalowe, poprzeczny stalowy kątownik o grubości 8 mm biegnący przez całą szerokość, montowany centralnie na tylnej części ramy oraz zabezpieczenie zamków, linki plandekowe z dwoma uchwytami, wielokomorowe światła tylne LED Kögel LUXIMA i wiele więcej.

Kögel Telematics
Naczepa Kögel Cargo Rail jest opcjonalnie wyposażona w Kögel Telematics. Dzięki pakietowi telematycznemu BasicTrailer, łączącemu usługi PosControl, TrailerControl i EBSControl, moduł telematyczny Kögel Trailer wysyła dane, takie jak pozycja w czasie rzeczywistym, status połączenia i dane EBS do portalu internetowego Kögel Telematics. Wszystkie zarejestrowane dane można – dzięki bazie danych Kögel Telematics-Connectivity nie tylko zobaczyć w portalu internetowym Kögel Telematics i innych systemach zarządzania flotą, lecz także zaimportować w czasie rzeczywistym do istniejących procesów i najrozmaitszych systemów oprogramowania.

Różnorodne wersje i warianty indywidualnego wyposażenia

Naczepy Kögel Cargo Rail generacji NOVUM są dostępne w wielu wersjach i z wieloma wariantami wyposażenia indywidualnego. Należą do nich m.in. różne zestawy do zabezpieczenia ładunku, wyposażenie RoRo, burty, wyposażenie TIR, rynna na stalowe rolki i wiele więcej.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją

W naczepie Kögel Cargo Rail cała rama pojazdu jest chroniona technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Przejdź do paska narzędzi