Jaki będzie przyszły rok?

Rynek naczep i zabudów to prężna, rozwinięta branża. Zależnie od profilu produkcji, objawy ożywienia dało się odczuć już przed wakacjami, ewentualnie nieco później. Oczywiście popyt na nowe naczepy nie jest taki jak w ubiegłym roku, ale zdecydowanie większy niż na początku pandemii. Rok 2021 musi być lepszy.

Obecnie obserwujemy trend wzmożonego zainteresowania naczepami Kögel Mega oraz gamą pojazdów o niskiej masie własnej Kögel Light. W przypadku naczep lekkich, klienci często wybierają wersje do przewozu stali Light Plus Coil, gwarantującą im wysoką masę załadunku dzięki niskiej masie własnej pojazdu. Naczepy tego typu są wytwarzane z najlepszych, dostępnych stopów stali i dzięki temu możliwe jest przygotowanie konstrukcji stabilnej, odpornej i lekkiej – mówi Daniel Kozikowski, Dyrektor Handlowy, odpowiedzialny w Grupie DBK za sprzedaż naczep Kögel w Polsce.

Firma Kögel cały czas rozwija portfolio swoich produktów. W ostatnim czasie bardzo skupia się na naczepach lekkich oraz rozwoju gamy naczep podkontenerowych. Tutaj już możemy pochwalić się wprowadzeniem do sprzedaży uniwersalnej naczepy podkontenerowej Kӧgel TRIPLEX o masie własnej  zaledwie 4,4 tony mogącej przewozić wszystkie rodzaje kontenerów morskich. Dużo pozytywnych  zmian wpływających na ich atrakcyjność widać również w gamie pojazdów lekkich. Dzięki obniżeniu wysokości konstrukcyjnej na siodle, Kögel może zaoferować swoim klientom większą wysokość załadowczą, a co za tym idzie wzrost elastyczności w podejmowaniu ładunków.

Czytaj całość na trucks-machines.pl >>

Przejdź do paska narzędzi