Gramy razem z Indykpol AZS Olsztyn

Jest to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć. Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy – tym razem to nie jest komentarz nowego klienta Grupy DBK, lecz Kamil Droszyńskiego – nowego rozgrywającego Indykpol AZS Olsztyn. Utalentowany siatkarz dołącza do klubu wspieranego przez Grupę DBK na sezon 2020/2021.

Młody rozgrywający Kamil Droszyński, urodził się 28 stycznia 1997 roku w Ciechocinku. W swojej karierze zdobył Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Superpuchar Polski.Swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w Chemiku Bydgoszcz, z którą zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi (2012). W następnym sezonie, młody rozgrywający rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W biało-czerwonych barwach, Droszyński zdobył tytuł wicemistrza Europy Juniorów (2014), Mistrza Świata i Europy Kadetów (2015). Na obu turniejach został uznany za najlepszego rozgrywającego.

W 2016 roku Droszyński postanowił spróbować swoich sił za granicą. Rozgrywający bronił wówczas barw belgijskiego Lindemans Aalst, z którym zdobył brązowy medal. Po roku zagranicznych wojaży, zawodnik wrócił do Polski, aby zadebiutować w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom. Minione dwa sezony (2018 – 2020), siatkarz spędził w PGE Skrze Bełchatów, gdzie razem z kolegami z zespołu zdobył Superpuchar Polski (2018).

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany. Kamil Droszyński przez najbliższy rok będzie rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

– Jest to klub, w którym mogę rozwijać swoje umiejętności, a zarazem z ogromnym potencjałem, który mam nadzieję, że pokażemy w nadchodzącym sezonie – mówi Kamil Droszyński. – Jest to także klub z ogromną tradycją, wspaniałymi kibicami, więc jest to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć. Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy. Szybko doszliśmy do porozumienia na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym pokazać się w Olsztynie z jak najlepszej strony, dać radość kibicom i odwdzięczyć się klubowi za otrzymaną szansę. 

Kamil Droszyński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 11.

Debiut Kamila w biało-zielonych barwach nastąpił podczas wizyty w olsztyńskim oddziale Grupy DBK. Łączy nas miłość do sportu i gry zespołowej.

Zobacz, jak gramy razem z Indykpol AZS Olsztyn >>

#GrupaDBKaktywnie

Przejdź do paska narzędzi