Gracjan Predko w 50. edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

W sezon 2022 Gracjan Predko wjechał nową rajdówką, ale nadal w barwach Grupy DBK. Peugeota 208 R2 zamienił na Renault Clio Rally4 – również przednionapędową konstrukcję, ale mocniejszą i bardziej konkurencyjną. Na prawy fotel młody kierowca zaprosił doświadczonego Bogusława Browińskiego. 

Sezon zainaugurowała 50. edycja Rajdu Świdnickiego-KRAUSE – zawodów rozgrywanych na kultowych oesach, na których fascynujące pojedynki toczyli wielcy mistrzowie. Jubileuszowa edycja okazała się wymagającym wyzwaniem. Po pierwszym etapie Predko i Browiński byli w grze o podium w swojej klasie. Dobra passa skończyła się na siódmym z dziesięciu oesów.

Przed startem do feralnego odcinka zdecydowaliśmy, że pojedziemy na oponach bez bieżnika. Czułem się coraz pewniej za kierownicą nowej rajdówki i chciałem troszkę przyspieszyć, ponieważ drugie miejsce w klasie było w naszym zasięgu. Ale na starcie odcinka zaczęło kropić. Nie jeździłem nigdy wcześniej na gładkich oponach po mokrym asfalcie… i przyszło mi za to zapłacić. Wjechałem za szybko w zakręt i wypadliśmy z trasy. Nie załamujemy się jednak. Tempo było obiecujące, a z tego zdarzenia wyciągamy wnioski i jedziemy dalej! – komentował Gracjan Predko.

Przejdź do paska narzędzi