gracjan-predko-rajd-podlaski-dbk

1 miejsce w 41. Rajdzie Podlaskim

Jadący w barwach Grupy DBK Gracjan Predko i Sebastian Sadowski wygrali klasyfikację 2WD podczas drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022.

gracjan-predko-rajd-podlaski-dbk

41. Rajd Podlaski składał się z dziewięciu odcinków specjalnych. Osiem wytyczono na szutrowych drogach Podlasia, a jeden na ulicach Białegostoku. Gracjan z Sebastianem, jadący po raz pierwszy Peugeotem 208 R2 wszystkie oesy ukończyli w czołowej trójce „ośki”, w tym pięć wygrali! Dzięki temu zgarnęli komplet punktów i awansowali na trzecie miejsce w punktacji klasy.

gracjan-predko-rajd-podlaski-dbk

Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy razem z Sebastianem i całym zespołem podczas tego weekendu. Odcinki tegorocznego Rajdu Podlaskiego były szybkie, ale jednocześnie w wielu miejscach mocno zniszczone po przejeździe wcześniejszych załóg. Dlatego musieliśmy się mocno pilnować, by jechać szybko i skutecznie, ale też nie uszkodzić samochodu – komentował Gracjan Predko.

gracjan-predko-rajd-podlaski-dbk

W kolejnym rajdzie Gracjan zagra „u siebie”. 20-letni olsztynianin będzie rywalizował na mazurskich szutrach, podczas ORLEN 78. Rajdu Polski (10-12 czerwca)!

Przejdź do paska narzędzi