Szpilki w transporcie

Kalendarz Charytatywny 2017

"Szpilki w transporcie" to kalendarz, w którym biorą udział kobiety, które na co dzień pracują jako kierowcy ciężarówek. Wspólnie z nami, Grupą DBK, tych 12 wyjątkowych dziewczyn postanowiło przełamać stereotyp o profesji kierowcy oraz zrealizować szczytny cel, gdyż dochód ze sprzedaży kalendarza przekażemy rodzinie Jacka Dziemieszonka, zawodowemu kierowcy pojazdów ciężarowych, który odszedł od nas w trakcie trwania akcji charytatywnej.

Kupując kalendarz "Szpilki w transporcie", przekazujesz środki na wsparcie rodziny Jacka, żony i dwójki małych dzieci (rocznej Marysi i 5-letniego Antosia)

Komu pomagamy?

Do tej pory Jacek wiódł szczęśliwe życie z kochającą rodziną, spełniając się w roli zawodowego kierowcy ciężarówki w jednej z firm transportowych w woj. opolskim. Pewnego dnia usłyszał diagnozę, która niestety zmieniła wszystko – nieoperacyjny nowotwór na wlocie do żołądka. Dzięki leczeniu (chemioterapii i naświetleniom) Jacek "wygrał" już rok życia, a w tym czasie przyszła na świat jego córka Marysia, która właśnie zaczyna raczkować. Marysia ma również brata – starszego, 5-letniego Antosia.

"Klasyczne leczenie" praktycznie wyczerpało już swoje możliwości, Jacek przeszedł na tzw. leczenie alternatywne (m.in. duże dawki witaminy C oraz zabiegi ozonowania), które ma go wzmocnić i pozwolić kontynuować leczenie klasyczne. Całe leczenie Jacka pochłonęło już ponad 200 000 PLN, a wciąż potrzeba więcej. Miesiące zmagań z chorobą sprawiły, że człowiek niegdyś pokonujący ciężarówką najtrudniejsze trasy Europy zmaga się z ogromnym bólem i lękiem o przyszłość swoją i rodziny.

Wiemy, ile nieprzespanych nocy, ostrych zakrętów i tras pod górę muszą pokonać kierowcy ciężarówek – jednak droga zmagania się z chorobą, która przytrafiła się Jackowi, nie należy do najlżejszych. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia, aby jak najdłużej mógł cieszyć się swoją rodziną i w dalszym ciągu przemierzać odległe trasy w ciężarówce. Kupując kalendarz "Szpilki w transporcie", przekazujesz środki na leczenie Jacka.

Bohaterki akcji

12 aktywnych zawodowo kobiet-kierowców, które w codziennej pracy nie boją się smaru i ciężkiej pracy, ale na czas sesji pokazały się z niezwykle kobiecej strony w motoryzacyjnej scenerii. Nasze bohaterki mają różne doświadczenia – jeżdżą samochodami innych marek, transportują ładunki w rozmaite regiony, jeżdżą na tzw. "beczkach" lub na międzynarodówce, ale łączy jedno – pasja. W kalendarzu Szpilki w transporcie prezentują się w niezwykle kobiecej odsłonie, jednocześnie opowiadając, co cenią sobie w zawodzie – wolność, nieustanne zmiany i życie w trasie.. W naszej akcji łączy je jeszcze jedno – wspólny cel – pomoc Jackowi. Szpilki w transporcie to nie tylko pomoc – to także próba zwrócenia uwagi na pokaźną grupę zawodową, jaką stanowią kierowcy w Polsce. W tym również wiele kobiet.

Choć kobiet wykonujących tę nietypową profesję jest coraz więcej, to wciąż pokutuje przeświadczenie, że to zajęcie zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kilkaset, może nawet już tysiące kobiet w Polsce, udowadnia swoją pasją, że również za kółkiem wielotonowych zestawów na wymagających trasach Europy, z dala od domu, radzą sobie doskonale i są wysoce cenione przez swych pracodawców. Wierzymy, że wspólnie możemy odpowiedzieć historię tych kobiet oraz pokazać, że stanowią istotny trzon branży transportowej w naszym kraju, która jest niczym krwiobieg polskiej gospodarki.

Zobacz jak powstawał kalendarz - kulisy sesji

Kalendarz

Kalendarz ścienny

13 plansz (wraz z okładką)

Wymiar: 340x480mm

Papier: kreda mat 200G (okładka 300G)

Przejrzyste, praktyczne kalendarium

Zamów swój egzemplarz

Podaj imię
Podaj nazwisko
Podaj ulicę
Podaj poprawny kod pocztowy
Podaj miejscowość
Podaj poprawny numer telefonu
Podaj poprawny e-mail
Podaj poprawną liczbę

Koszt kalendarza to 30zł + koszt wysyłki 10zł* (kurier FedEx) – w przypadku zamówienia min. 10 sztuk wysyłka gratis.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz na swojego e-maila informację z danymi do przelewu. Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych na wskazany adres w formularzu.

Kalendarz można również nabyć stacjonarnie we wszystkich punktach serwisowych Grupy DBK - szczegóły u doradców. Adresy naszych oddziałów znajdziesz na www.grupadbk.com.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy – kalendarz@szpilkiwtransporcie.pl

*Dotyczy wysyłki w Polsce. W przypadku wysyłki zagranicznej prosimy o kontakt.