Ekonomiczne rozwiązanie transportowe

Opis ogólny modelu

Euro Trailer ustanawia nowe standardy wśród naczep spedycyjnych. Ten gigaliner jest dłuższy o 1,30 m i oferuje nawet o 10 proc. większą pojemność transportową niż konwencjonalne naczepy. Dzięki temu, w zależności od wersji zabudowy, można przetransportować nawet o 10 m sześc. więcej towarów, co przekłada się na 6-8 dodatkowych palet. Uzyskuje się więc znacznie mniejsze zużycie paliwa przypadające na transportowaną paletę. Profesor Wallentowitz z Politechniki w Akwizgranie potwierdza ograniczenie emisji CO2 nawet o 10 proc. przy tym samym zużyciu paliwa w porównaniu ze standardową naczepą.

Pojemność

 • Dzięki pojemności większej nawet o 10 proc. Euro Trailer może pomóc rozwiązać coraz większe problemy transportowe w Europie. Naczepa Kögel jest o 1,30 m dłuższa od standardowej naczepy siodłowej i ma długość załadunkową w świetle dochodzącą do 14,92 m.

Infrastruktura

 • Euro Trailer spełnia wymogi przepisów o jeździe po łuku i może być stosowana bez przeróbek w istniejącej infrastrukturze. Tym samym ten gigaliner odciąża drogi, ponieważ dla tej samej objętości transportu potrzeba mniej pojazdów.
 • Przy przejeżdżaniu zalecanego okręgu o średnicy 25 m (niemieckie przepisy BOKraft) naczepa nie przecina wewnętrznego okręgu 5,30 m. Wymiar zachodzenia podczas jazdy po okręgu jest mniejszy od dozwolonych 0,80 m.

Oszczędność

 • Wartości zużycia paliwa zestawu Euro Trailer są identyczne z wartościami zwykłego 40-tonowego zestawu. W ten sposób możliwe są transporty o większej pojemności bez wpływu na opłaty drogowe, ubezpieczenie i podatek. Kögel Euro Trailer może być użytkowany wraz z typowymi ciągnikami. Podczas analizy obszernego badania przeprowadzonego w ciągu pięciu lat przez Politechnikę w Akwizgranie (RWTH) udowodniono korzyści ekonomiczne płynące z użytkowania naczepy Euro Trailer:
 • Spedytorzy nie stwierdzili przy zastosowaniu wydłużonych naczep zwiększonego zużycia paliwa.
 • Można zaoszczędzić od 5 do 10 proc. kursów.
 • Około jednej trzeciej ankietowanych spedytorów wyposażyłoby od 75 do 100 proc. swoich pojazdów w wydłużone naczepy.
 • 67 proc. ankietowanych spedytorów przyśpieszyłoby swoje inwestycje, żeby móc zastosować te pojazdy wcześniej.
  Niewiele wyższa cena w porównaniu ze zwykłymi naczepami siodłowymi amortyzuje się w okresie krótszym niż rok. Większa pojemność transportowa naczepy Euro Trailer umożliwia wyższy obrót na kurs przy tych samych kosztach personelu i paliwa. Dzięki temu rośnie dochód z każdym przejechanym kilometrem.

Jakość

 • Powłoka elektroforetyczna nanoceramic plus – najnowocześniejsza i najlepsza jakościowo powłoka przemysłowa – charakteryzuje się podobnymi właściwościami jak dotychczasowe fosforanowanie cynkowe, jest jednak bardziej przyjazna dla środowiska i ma lepszy bilans energetyczny.

Opcjonalne wersje produktowe i wyposażenia

 • Euro Trailer Mega: standardowa naczepa Euro Trailer o dużej pojemności i długości większej o 1,3 m.
 • Euro Trailer Rail: z wyposażeniem Kögel Rail naczepa Euro Trailer może być załadowana na zwykłe wagony kolejowe. Dzięki zwiększonej długości dostępna pojemność jest lepiej wykorzystana, poprawia się aerodynamika, a optymalizacja objętości prowadzi do redukcji czasu przeładunku.
 • Euro Trailer Cool: oprócz zwiększonej pojemności naczepa chłodnia oferuje miejsce na cyrkulację powietrza. Prowadzi to do znacznie lepszej jakości transportu w przypadku towarów chłodzonych i świeżych.
 • Euro Trailer Box: naczepa furgon o długości 14,9 m na towary suche ma pojemność większą o 8,5 m sześc., dzięki czemu jest bardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku.
 • Przedłużona rama kontenerowa LongPlex: dzięki wygodnej, wysuwanej półce możliwy jest transport 2 pomostów kontenerowych o długości 7,45 m.
 • W zależności od modelu możliwe są różne wersje wyposażenia i zabezpieczania ładunku.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis