ford_dbk
Grupa DBK rozszerza gamę produktów i wprowadza na polski rynek nową markę pojazdów ciężarowych – FORD TRUCKS. W ramach współpracy z firmą Ford Otosan, przedsiębiorstwem joint venture stworzonym przez Ford Motor Company i Koç Holding, Grupa DBK będzie wyłącznym importerem marki na terenie Polski.

Udziały w Ford Otosan należą do Ford Motor Company oraz Koç Holding. Wiodący holding inwestycyjny w Turcji działa z Ford Motor Company w branży motoryzacyjnej od 1928 roku. Plany koncernu na najbliższe miesiące to intensywny rozwój na rynkach zachodnich, w tym polskim oraz w krajach bałtyckich, dzięki współpracy z Grupą DBK, wyłącznym dealerem marki Ford Trucks w tej części Europy.

Dotychczas marka Ford Trucks była najczęściej spotykana na trasach południowo-wschodniej Europy, Rosji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Dziś Ford Trucks zdobywa kolejne rynki i poszerza gamę produktów. W ostatnim czasie punkty dealerskie pojawiły się w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Gruzja, Katar, Oman, Bahrajn czy Rosja. Rocznie marka sprzedaje 15 tysięcy pojazdów, które są produkowane w jednej z trzech fabryk, zlokalizowanej w Eskişehir w Turcji.

Ford Trucks oferuje 3 serie produktowe – Road (pojazdy do transportu drogowego), Construction (podwozia pod specjalistyczne zabudowy) oraz ciągniki siodłowe. Pojazdy marki wyróżniają się m.in. niskim zużyciem paliwa, szerokim wyborem dostępnych opcji w 25 głównych konfiguracjach, łatwością w serwisowaniu oraz konkurencyjną ceną. Flagowy produkt marki, ciągnik siodłowy 1846T, zdobył w ostatnich latach wiele wysoce cenionych wyróżnień branży motoryzacyjnej. W 2013 roku zajął 3. miejsce w takich konkursach jak „International Truck of the Year”, natomiast w wersji Low Liner został wyróżniony w plebiscycie Logistics Tractor of the Year. Natomiast jedna z ostatnich nagród, 3 miejsce w konkursie „International Truck of the Year 2016”, dotyczy nowej serii Construction Euro 6. Obecnie Ford Trucks wprowadza na rynek pojazdy spełniające standard emisji spalin Euro 6 w wyjątkowo konkurencyjnej ofercie.

4 lata pracy 750 inżynierów, 150 milionów euro zainwestowanych w rozwój produktu, ponad 2 miliony przejechanych kilometrów w trakcie jazd testowych (w 8 różnych regionach, na 3 kontynentach, w najcięższych warunkach na świecie) – wszystko to przyczyniło się do powstania nowego silnika Ecotorq® oraz tegorocznego modelu marki. Nowa seria Ford Trucks, sygnowana hasłem „Sharing the Load”, wyróżnia się wyjątkową mocą oraz efektywnością, a wyposażona w nowe silniki E3, E5 i E6 Ecotorq® wkrótce podbije drogi w Turcji oraz na międzynarodowych rynkach.

 

Szczegółowe informacje o marce Ford Trucks pojawią się wkrótce na naszej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na oficjalną stronę marki: www.fordtrucks.com.tr

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis